• İnteraktif Sms
  • Kullanımı
  • Neler Yapılır
  • Ücretlendirme

İnteraktif Sms

 

Mesaj Bank'ne ücretsiz abone olduğunuzda size özel verilen 0850'li veya 0212, 0312 vb. (coğrafi) numaranız ile cep telefonlarıyla yapacağınız interaktif sistemdir..

Interaktif SMS’i Nasıl Kullanabilirsiniz?

Öncelikle Mesaj Bank'ne ücretsiz abone olup, web üzerinden cep telefonunuza gelen kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın daha sonra "SMS" bölümünden "İnteraktif SMS" menüsüne tıklayarak hemen sistemi kullanmaya başlayın.

Interaktif SMS Hizmeti ile Neler Yapabilirsiniz?

 

Bee Telekom interaktif SMS hizmetinde 4 modül mevcuttur.

 

  • 1- Gelen SMS'e Cevap Modülü: Otomatik cevap gönderme modülüdür. Örneğin; "indirim" anahtar kelimesini ayarlarsınız ve bu anahtar kelimeye "Bu hafta %50 indirim vardır" mesajını kaydedersiniz. Size ait Bee Telekom abone numaranıza "indirim" yazıp gönderildiğinde otomatik olarak sistem; ayarladığınız mesajı cevap olarak gönderir.
  • 2- Grube Ekle/Çıkar Modülü: Bu modülde ayarladığınız anahtar kelimeyi Bee Telekom abone numaranıza gönderen kişiler otomatik olarak önceden Bee Telekom rehberinizde ayarladığınız gruba kayıt olur. Örneğin; işletmenizde bir organizasyon yapılacak ve listenize bunu mesaj olarak duyurdunuz. Evet cevabını anahtar kelimesi olarak ve Evet cevabı gönderildiğinde kayıt yapılacak grubunuzu rehberde ayarladınız.
  • 3- Anket Modülü: Hazırlayacağınız birden fazla anahtar kelime ile anket yapabilir ve bu anahtar kelimeleri Bee Telekom abone numaranıza atan kişiler ankete katılmış olurlar. Anlık olarak anahtar kelimelerin yüzdelerini görebilirsiniz. A,b ve c kişisi için anket düzenleyebilir. Belirli grubunuza mesaj atar ve bu kişilerden hangisini tercih edeceklerini sorabilirsiniz daha sonra sonuçları grafik şeklinde izleyebilirsiniz.
  • 4- Url Adresine Yönlendir Modülü: Sistemin otomatik olarak gelen SMS'i belirttiğiniz url adresine yönlendirme modülüdür. Bee Telekom abone numaranız (0850'li numara veya 0212,0312 vb coğrafi numara fark etmez) sabit telefon numaralarıdır. Bu numaralara gönderilen sms’ ler gönderen kişinin varsa her yöne sms paketinden düşer. Genel olarak operatörler tarifelerinde her yöne sms paketlerini de verdikleri için; sizin Bee Telekom abone numaranıza gönderilen smslerde karşı taraf eğer sms paketi varsa sms paketinden düşecektir.

Ücretlendirme

Bee Telekom, BTK tarafından yetkilendirmiş operatör olarak birinci elden direk GSM operatörleri ile olan ara bağlantıları sözleşmeleri ile çalışan sayılı firmalardan biridir. Tüm dünyada 150’den fazla ülkede altyapısı ve ara bağlantıları olan Bee Telekom, tüm dünyada tanıtım yapmanıza da imkan sağlamaktadır.

© 2017 Mesaj Bank. ARAL AJANS LTD. Tüm Hakları Saklıdır.

MesajBank B.T.K Tarafından Yetkilendirilmiş Bee Telekomünikasyon Haberleşme ve İnternet Hizmetleri A.Ş(B286) Ad ve Hesabına Hizmet Vermektedir(Belge No 286).